Jak wybierać tabletki na trądzik?

W zasadzie wolną rękę mamy jedynie wtedy, gdy zdecydujemy się na zastosowanie tabletek na trądzik bez recepty – to ogólnodostępne suplementy, które można kupić nawet w sklepach internetowych. Tabletki na trądzik na receptę czyli cały arsenał środków typu tabletki hormonalne, antybiotyki czy retinoidy mogą być przyjmowane jedynie w porozumieniu z lekarzem i pod jego ścisłym nadzorem.

Popularne tabletki na trądzik dostępne bez recepty przyjęliśmy traktować nieco po macoszemu bądź też z lekkim przymrużeniem oka sądząc, że coś co jest ogólnodostępne i na dodatek ma status suplementu diety raczej nie zadziała. To z gruntu błędne podejście.

Tabletki na trądzik działają tak jak działają różnego rodzaju zioła znane i stosowane od wielu lat, a w zasadzie od wieków, przez medycyny naturalne różnych nacji. U nas takim przeciwtrądzikowym ziółkiem jest bratek, który oczyszczając organizm poprawia stan ceru u wielu stosujących go osób. Problem w tym, że większość z nas nie ma na tyle cierpliwości by herbatki z bratka pić regularnie, a spora grupa osób rezygnuje z herbatek w momencie, w którym okazuje się, że wysyp pryszczy ulega nasileniu. To normalne zjawisko w procesie oczyszczania i wcale nie oznacza nasilenia się trądziku, a jest jedynie znakiem, że organizm się oczyszcza, gdy tylko oczyszczanie ustanie stan cery wyraźnie się poprawia. Cały proces trwa zazwyczaj około kilku tygodni i czas ten trzeba po prostu przetrwać by móc później cieszyć się nienaganną cerą.

Bratek występuje zarówno w tabletkach na trądzik jak i w postaci herbatek, a dodatkowo każdy kto ma na to ochotę może samodzielnie pofatygować się na łąkę i samodzielnie uzbierać sobie bratka i napary z takiego własnoręcznie zebranego ziela pić do woli i na zdrowie, sprawdź: sposoby na trądzik

Inne tabletki na trądzik

Bratek to proste ziółko i nie zawsze wystarcza, poza tym kuracja bratkiem trochę trwa i wymaga pewnej cierpliwości toteż nic dziwnego że stale poszukujemy czegoś lepszego, a producenci suplementów wcale nam tego nie ułatwiają podsuwając nam coraz to nowe coraz to inne środki. Jak je wybierać? Wygląda na to, że tak czy inaczej jesteśmy skazani na testowanie, bowiem nawet jeśli znajdziemy jakieś tabletki na trądzik, które zadziałały u zdecydowanej większości osób je przyjmujących nie jest powiedziane, że zadziałają w naszym przypadku. Przyczyny trądziku bywają zbyt skomplikowane by można było mówić o jakichkolwiek gwarancjach – nawet leczenie farmaceutyczne odnosi różne efekty, a co dopiero znacznie łagodniejsza suplementacja. Proponuję więc przygotować się na konieczność eksperymentowania i … zacząć od takich tabletek na trądzik, które pomogły największej liczbie osób. Jeśli u nas nie zadziałają sięgnijmy po następne (o innym składzie) i próbujmy do skutku. Coś na pewno pomoże, choć nie jest powiedziane że w międzyczasie nasza gospodarka hormonalna ustabilizuje się na tyle, że trądzik sam ustąpi.

Antybiotyki i retinoidy

Z tabletkami na trądzik dostępnymi jedynie na receptę sprawa wygląda nieco inaczej – w tym przypadku na eksperymenty nie możemy sobie pozwolić, a każda kuracja przeprowadzana jest w porozumieniu z lekarzem i pod jego ścisłym nadzorem. Antybiotyki charakteryzują się średnią skutecznością, retinoidy są znacznie skuteczniejsze, ale to leki powodujące sporo skutków ubocznych toteż stosuje się je jedynie w intensywnie przebiegających postaciach trądziku i to jedynie pod warunkiem braku przeciwwskazań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *