Jak zapobiec trądzikowi o ciężkim przebiegu?

Wiele osób bagatelizuje trądzik przebiegający łagodnie, licząc na to, że problem sam minie. Owszem – zdarza się to, aczkolwiek znacznie częściej taki łagodny trądzik przekształca się w trądzik o nasilonym przebiegu. A taki problem nie tylko trudniej wyleczyć, ale również łatwiej o pozostawienie po sobie blizny po trądziku.

Na szczęście odpowiednie poczynania mogą zapobiec trądzikowi, który ma ciężki przebieg. Wystarczy zastosować się do poniższych wskazówek.

Po pierwsze – stosuj kremy na trądzik

By zapobiec trądzikowi o ostrym przebiegu należy przedsięwziąć odpowiednie kroki służące pozbyciu się istniejących już krost. W tym celu warto stosować odpowiednie kremy na trądzik. Te, które znajdziemy w aptekach (oraz dobrych drogeriach internetowych) zawierają w swoim składzie substancje, które mają działanie lecznicze. Jeżeli wcześnie i systematycznie będziemy stosować takie preparaty, wówczas mamy ogromne szanse na to, by zapobiec nasileniu się trądziku, a co więcej – jego całkowite wyeliminowanie.

Pomocne w zwalczaniu trądziku mogą okazać się kremy zawierające nadtlenek benzoilu. Jest to bowiem substancja, która działa antybakteryjnie, a jednocześnie zmniejsza ilość powstających mikrozaskórników.

Inną ważną substancją, która wykazuje działanie keratolityczne jest kwas azelainowy. Jest to substancja, którą od niedawna stosuje się w leczeniu trądziku. Substancja ta przyczynia się do odblokowania zaczopowanych ujść gruczołów łojowych, co jednocześnie zapobiega namnażaniu się beztlenowych bakterii powodujących mikrozaskórniki.

Po drugie – oczyszczaj twarz

I w tym przypadku, gdy na naszej cerze pojawią się wykwity, nie należy zaniedbywać higieny. Dzięki temu udam nam się zapobiec trądzikowi o nasilonym przebiegu. Oczyszczanie twarzy w tym przypadku powinno przebiegać podobnie, jak w przypadku opisanym powyżej.  Przy doborze kosmetyków do oczyszczania twarzy warto pamiętać, by były one przeznaczone do pielęgnacji cery trądzikowej

Po trzecie – zwracaj uwagę na to, co jesz

Wielu dermatologów uważa, że objawy trądziku nasilać może nieodpowiedni sposób odżywiania się. Dzięki temu uda się uniknąć przekształcenia łagodnego trądziku w poważny problem, oporny na leczenie. Przede wszystkim należy ograniczyć spożycie czekolady oraz pikantnych przypraw. W naszym jadłospisie powinny natomiast znaleźć się produkty bogate w cynk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *