Najlepsze kremy na trądzik – gdzie ich szukać?

Wbrew pozorom i temu co się powszechnie sądzi, gdy dotyka nas trądzik najlepsze kremy mamy nieomal na wyciągnięcie ręki. Nie ma w tym stwierdzeniu cienia przesady. Nazbyt często myślimy, że naprawdę dobre rzeczy są gdzieś daleko i poza naszym zasięgiem.

Taki tok myślenia prowadzi do zachowań, które patrząc obiektywnie wydają się po prostu irracjonalne. Zamiast wykorzystać te naprawdę na trądzik najlepsze kremy, które prawie leżą na ulicy, choć nie jest to ulica w tradycyjnym rozumieniu tego słowa, szukamy w tzw. mądrości przodków. Mądrość ta ma to do siebie, że obok wartościowych rad, zawiera też sporo zabobonów i rzeczy niebezpiecznych. Nie będziemy już w tym miejscu przytaczać klasycznej sceny ze szkolnej lektury, w której wkłada się biedną Rozalkę do pieca. Byłaby to zapewne przesada. Nie posunąłbym się tak daleko w dezaprobacie medycyny ludowej, jak autor noweli. Choćby dlatego, że współczesna medycyna też zbyt często hołduje zabobonom, tyle, że ubiera je w naukową otoczkę.

Mimo wszystko, metody do jakich sięga się w zwalczaniu trądziku, te wszystkie domowe sposoby, budzą czasem moje przerażenie. No i rodzi się pytanie, po co to wszystko, skoro na trądzik najlepsze kremy naprawdę są niezwykle łatwe do zdobycia?

Mądrość poprzednich pokoleń

Co się dzieje, gdy samodzielnie zwalczamy trądzik? Nie twierdzę, że czasami się to nie udaje. Jednak cena, którą trzeba zapłacić jest stosunkowo wysoka. Zwykle zostają głębokie ślady po trądziku, które potrafią oddziaływać nie mniej stresująco niż sam trądzik. Tymczasem, gdy stosujemy na trądzik najlepsze kremy, te sprawdzone i z renomowanych firm, ryzyko wystąpienia takich śladów jest znacznie mniejsze.

Wiem, że internet pełen jest porad i domowych sposobów wygrzebanych z „pamiętnika babuni”. Nie należy umniejszać dorobku przodków. Jednak dla nich wiele rzeczy przedstawiało się inaczej. Po pierwsze odżywiali się naturalnie, co nie prowadziło do tylu zaburzeń hormonalnych, ile występuje dzisiaj. Nie przywiązywali też tyle uwagi do wyglądu zewnętrznego co my dzisiaj. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo w tej dziedzinie oddaliliśmy się od poprzednich pokoleń. No i co najważniejsze, radzili sobie jak mogli, bo na trądzik najlepsze kremy nie były im dostępne.

Zanim więc wypróbujemy te „sprawdzone sposoby” zastanówmy się przez chwilę, czy rzeczywiście warto. Zazwyczaj decydujemy się wtedy na gorszą i niebezpieczniejszą dla naszej skóry metodę. Moim zdaniem – nie warto!

Ach ci lekarze!

Nie mam najlepszego zdania na temat poczynań poszczególnych lekarzy. Nie uważam też stwierdzeń panujących w medycynie za dogmaty, w które należy wierzyć bez zastrzeżeń. Jest to nauka jak każda inna. Rozwija się i podlega przemianom. To co wczoraj było niepodważalną prawdą, dziś okazuje się błędne. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie zarozumialstwo medyków.

To jednak nie przeszkadza mi w twierdzeniu, że z trądzikiem najlepiej udać się do lekarza. Na dzień dzisiejszy wydaje się to wyjściem najrozsądniejszym. Lekarz może nas dokładnie przepadać i sam uzna, jakie na trądzik najlepsze kremy będą się nadawały w naszym konkretnym przypadku. Należy krytykować lekarzy za ich błędy, co nie znaczy, że mamy podważać wszystkie ich kompetencje. Znam na szczęście i takich, którzy stale się uczą i są gotowi wysłuchać racji pacjenta. Szkoda, iż ciągle stanowią mniejszość. Trzeba ich szukać i leczyć się właśnie u nich.

Takich specjalistów warto pytać o to, jakie są na trądzik najlepsze kremy i jak ich używać. Można podsuwać im znalezione w internecie informacje, by mogli je przeanalizować.

Gdzie szukać kremów?

Napisałem na początku, że na trądzik najlepsze kremy leżą prawie na ulicy. Czyżbym beztrosko rzucał takie slogany i nie potrafił poprzeć ich żadnymi poważnymi argumentami? Nic z tych rzeczy. Piszę to, co uważam za fakt sprawdzony i potwierdzony. Większość z nas każdego dnia przechadza się wielkimi informatycznymi autostradami, czyli internetem. Naprawdę tak trudno znaleźć sklep dystrybutora, który sprzedaje na trądzik najlepsze kremy?

Proszę nie szukać na aukcjach internetowych. Nie wierzyć w zapewnienia nieznanych sprzedawców, że to oni rozprowadzają na trądzik najlepsze kremy. Kupując na aukcji nigdy nie mamy pewności na co trafimy. Mam na myśli dużych dystrybutorów o wyrobionej marce, którzy zatrudniają konsultantów i nie boją się przedstawiać opinii swoich wcześniejszych klientów.

To miałem na myśli, gdy pisałem, że na trądzik najlepsze kremy leżą sobie na ulicy. Wystarczy się schylić lub raczej kliknąć myszką. Kremy dostaniemy prosto do domu. W tej sytuacji pozostaje tylko konsultacja z lekarzem dermatologiem. Natomiast zapomnijmy raz na zawsze o niepewnych domowych sposobach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *