Sumamed – opinie, działanie, cena

Sumamaed to antybiotyk, lek przeciwbakteryjny, który jest stosowany w leczeniu ogólnym w przypadku leczenia zakażenia górnych oraz dolnych dróg oddechowych, ostrego zapalenia ucha środkowego, zakażenia skory i tkanek miękkich, takich jak liszaje, rumień czy trądzik pospolity oraz w przypadku terapii chorób przenoszonych drogą płciową.

Sumamed należy do nowe grupy antybiotyków, tzw. makrolitów, dlatego, jeżeli lekarz będzie chciał nam przepisać ten lek, zawsze należy go poinformować, czy u pacjenta nie występuje uczulenie na tego typu antybiotyki.

Substancją czynną tego środka farmakologicznego jest azytromycyna, będą ca antybiotykiem azalidowym, która charakteryzuje się szerokim zakresem działania, głównie działa bakteriobójczo. Azotrymycyna charakteryzuje się łatwym wchłanianiem i szybkim wchłanianiem z surowicy do tkanek. Wśród substancji pomocniczych leku możemy wymienić wodo fosforan wapnia, hypromeloze, skrobie żelowaną i kukurydzianą oraz steranynian magnezu.

Środek ma formę tabletek, jego dawkowanie dobiera lekarz. Sumamed należy przyjmować na godzinę lub nawet dwie przed posiłkiem. Sumamed jest antybiotykiem tzw. Drugiego rzutu, który jest stosowany w przypadku kiedy amoksycylina, która jest składnikiem, zawartym w antybiotykach pierwszego rzutu okazuje się nieskuteczna, lub kiedy pacjent jest na nią uczulony. Sumamed najczęściej jest podawany przez trzy kolejne dni, potem zaprzestaje się stosowanie leku, a skumulowana dawka leku działa przez kolejne trzy dni.

Lek Sumamed jest refundowany przez NFZ, a jego cena jest uzależniona, od dawki, jaka zostanie przepisana. Dawka 100 gram wynosi około 17 złotych, dawka 200 gram to wydatek rzędu od 23 do nawet 42 złotych, kiedy nie przysługuje nam refundacja środka. Opakowanie zawierające tabletki preparatu o dawce 500g substancji czynnej kosztuje około 10 złotych.

Stosowanie tego leku może mieć różne, niepożądane skutki uboczne, takie jak różne zaburzenia żołądkowo-jelitowe (biegunka, nudności, bóle brzucha i wzdęcia), wysypka skórna, czasami w wyniku stosowania Sumamedu zwiększa się poziom enzymów wątrobowych, który wraca do normy po zakończeniu terapii. W przeważające większości przypadków stosowania leku nie występują żadne niepożądane reakcję organizmu. Sumamaed może być stosowany zarówno u dorosłych osób, jak i u dzieci.

Lekarze dobrze działają działanie Sumamedu, wskazując na dużą skuteczność tego leku w walce z chorobami i zaburzeniami, w przypadku wystąpienia, których jest stosowany. Wśród dorosłych pacjentów rzadko kiedy występują efekty uboczne wynikłe ze stosowania środka. Jednak w przypadku dzieci niektórzy rodzice zauważają czasami skutki uboczne, jak występowanie różnych tików, które jednak ustępuje w bardzo krótkim czasie.

Największą skuteczność tego środka wykazuje się w przypadku leczenia nim zmian skórnych za pomocą kremu lub żelu Sumamed, pacjenci chętnie go rekomendując, ponieważ lek dobrze radzi sobie ze zmianami ropnymi, naczyniowymi oraz w kolorycie skóry, niwelując wszelkiego rodzaju przebarwienia.

Lekarze często przepisują sumamed, dzieciom cierpiącym na przypadłości górnych i dolnych dróg oddechowych, takich jak ostry i przewlekły kaszel oraz katar, ból gardła, zapalenie oskrzeli oraz płuc. Większość rodziców potwierdza skuteczność środka i fakt, że zwalcza on objawy choroby w bardzo krótkim czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *